Problem z użyciem krążka NuvaRing

witam, bardzo proszę o pomoc. używam krążka Nuvaring od kilku miesięcy. Wyjęłam krążek w zeszły piątek, potem uprawiałam seks a potem miałam okres. Następny powinnam była włożyc wczoraj przed południem, jednak zapomniałam. Co teraz? Czy mam go włożyć teraz i przez 7 używac prezerwatywy? I wyjąć go za trzy tygodnie w piątek czy w sobotę? Czy jestem w ciąży?? Bardzo proszę o odpowiedź, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by ocenić czy jest Pani w ciąży. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. Wynik będzie wiarygodny 14 dni po stosunku. Cytując ulotkę: "Jeśli przerwa w stosowaniu pierścienia była dłuższa niż 7 dni, należy jak najszybciej założyć nowy pierścień. Jeśli w czasie następnych 7 dni będzie miał miejsce stosunek, należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji (taka jak prezerwatywa). Jeśli stosunek miał miejsce w czasie przerwy w stosowaniu pierścienia, istnieje możliwość, zajścia w ciążę. W takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Im dłuższa przerwa w stosowaniu pierścienia, tym większe prawdopodobieństwo ciąży."