Problem z używkami a relacja z partnerem

Od 3 lat mam chłopaka.Od1,5r jest między nami źle. Mój chłopak miał problem z używkami,co było powodem naszych rozstań(a po jego obietnicach zmiany)powrotów.Ciągle byłam kłamana i raniona,z każdym dniem miałam mniej zaufania.Ciągle go kontroluje, sprawdzam tel, boję się, ale to zaczyna być chore.Kocham go i bardzo chciałabym być z nim,ale nie wiem czy byłabym szczęśliwa.Ost.znów mnie okłamał,'błaha'sprawa,ale jednak.I znów wątpliwości,że będzie kłamał,oszukiwał,że znów zrani.Jak nim wstrzasnac?

Bez zaufania trudno jest mówić o związku, a o szczęśliwym związku - w ogóle. Ciągłe sprawdzanie, obawy, zarzuty nie stanowią solidnego fundamentu dla budowania bliskiej relacji - tym bardziej, gdy z drugiej strony spotyka się ciągłe kłamstwa. Proszę pomyśleć jakie Pani ma oczekiwania wobec partnera, jakie ma potrzeby - czy są one zaspokajane? Jak Pani widzi Wasz związek za 5,10,15 lat? Czy jest to wizja, którą na prawdę chce Pani przeżyć? Czy coś chciałaby zmienić - co i w jaki sposób? To są bardzo ważne pytania w Pani sytuacji. I to pytania, które również powinna zadać swojemu partnerowi - być może Wasze obrazy przyszłości są podobne - wtedy walczcie o siebie i podejmijcie np. terapię par, oraz niech partner podejmie terapię uzależnień. Jeśli jednak wasze wizje są różne - wtedy polecam zrewidować swoje przywiązanie i podejmować odważne decyzje. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
To faktycznie trudna sytuacja. Z jednej strony czuje Pani, że kocha partnera, z drugiej włącza się lampka alarmowa, która każe zadbać o siebie i swoje szczęście. W każdej większej miejscowości jest Poradnia Terapii Uzależnień, w której specjaliści- terapeuci uzależnień pomagają partnerom osób mających problem z używkami. W poradni uzyska Pani wsparcie, podpowiedź, jak się zachowywać wobec partnera, co pomaga a co nie, jak radzić sobie ze swoimi emocjami i zadbać o siebie. Pomoc w takich poradniach jest bezpłatna.
Pozdrawiam
Małgorzata Mont