Problem z wagą i motywacją

Dzień dobry mam problem ze swoją wagą próbowałam już diety od dietetyka fakt schudłam ale zabrakło mi motywacji do dalszych działań próbowałam ćwiczeń i to samo w pewnym momencie poddaje się i koniec z czym kol-wiek i od noa kilogramy w górę czy mogę liczyć na pomoc

Witam,
Bardzo łatwo jest sprawdzić, czy nasza motywacja pochodzi od nas, czy z zewnątrz. Jako osoba zmotywowana ma się osobiste przyczyny podejmowania działania, nie działa się "bo tak trzeba", angażuje się całym sobą w to, co się robi, jest się gotowym podjąć konkretne, długotrwałe działania ale przy tym wie się że będzie trudno i jest się tego świadomym. Przede wszystkim, jest się także odpowiedzialnym za to, co się robi. Z drugiej strony, ktoś kto nie ma prawdziwej motywacji podejmuje działanie ze względu na innych, dlatego, że inni oczekują tej zmiany. Taka osoba nie ma własnych powodów aby się zmienić a jednocześnie ma nadzieję, że ktoś inny zajmie się jej sprawami. Dodatkowo, nie jest całkowicie zaangażowana, oczekuje szybkich i łatwych rezultatów, a przy pierwszej napotkanej trudności stwierdza, że jej się już nie chce bo jest za ciężko i daje sobie spokój. Jeśli nie ma się wewnętrznej motywacji trudno o poważne zmiany, więc dobrze jest taką motywację w sobie odnaleźć. Pomocne może okazać się określenie wszystkich za i przeciw, wypisanie tego, co zyskamy na zmianie, co stracimy, co w naszym życiu zmieni się na lepsze czy jakie to przyniesie korzyści.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Natalia Ciesielczuk

Przede wszystkim trzeba zacząć od głowy. najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego chcę schudnąć i ile chcę schudnąć. Spisać wszystko na kartce i zostawić ją w widocznym miejscu. Tak to już z nami bywa, że często motywacja szybko się kończy i wtedy warto zerknąć na kartkę. Polecam także wydarzenia typu wyzwania. Można takie wyzwania znaleźć na FB lub różnych blogach. Po zapisaniu się do jednego z nich ma się całą grupę, z którą się ćwiczy i chudnie przy pomocy diety. Co najważniejsze takie osoby przechodzą przez te same rozterki w tym samym czasie, więc na pewno zmotywują, a może podrzucą nawet jakieś ciekawe rady.