Problem z węchem a badanie zatok

Od ponad miesiąca zmagam sie z zatokami. Brałam sterydy, następnie laryngolog zapisał mi antybiotyk ale również nie pomógł. Odkąd pamietam zmagam sie z zatokami na wiosnę i jesień, lecz teraz nos kest po prostu nie drożny, prawie w ogole nie mam węchu. Posiadam zdjęcie rtg które mogę przesłać moze ono pomogłoby w ocenie tego co mi dolega. Magdalena,23l

W przypadku niedrożności zatok skuteczne może być zastosowanie irygacji. Na rynku istnieje kilka produktów, które składają się z odpowiedniej butelki do przygotowania roztworu i irygacji, oraz proszku do przyrządzenia roztworu. Irygacje przynoszą bardzo zadowalające efekty.
Można też zastosować ziołowe leki rozrzedzające zalegającą wydzielinę w zatokach, które również wykazują dużą skuteczność.
Niestety przyczyn dolegliwości związanych z zatokami może być dużo i bez fachowej opieki specjalisty, problem może być trudny do rozwiązania. Zachęcam do kolejnych konsultacji z lekarzem.