Tablice Ishihary a problem z widzeniem

Jeżeli dobrze widzę i wszystkie kolory rozpoznaję, jak są blisko siebie czy nachodzą na siebie to potrafię odróżnić np czerwony od żółtego czy niebieski od fioletowego czy zielonego itp.,to dlaczego jeżeli się nie widzi na tablicach Isihary to jest to przeciwwskazaniem do wykonywania niektórych zawodów np automatyka czy maszynisty.Jeżdżę samochodem i nie mam problemu z widzeniem .Nigdy nie pomyliłem się przy ocenie danej barwy. Nie do końca więc rozumiem dlaczego tablice Isihary są jakimkolwiek przeciwwskazaniem do wykonywania konkretnego zawodu. Widzę po sobie, że mogę czegoś nie rozróżniać na tablicach Isihary, natomiast doskonale rozróżniam to i widzę w rzeczywistości, więc nie ma co się dziwić, że trochę wątpię w skuteczność tej metody. Czy ona na pewno wszystko wykrywa prawidłowo? Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam.
Praca w niektórych zawodach wymaga prawidłowego widzenia barw dopełniających, które można sprawdzić tablicami Ishihary.
Pozdrawiam