Problem z widzeniem z daleka

Dzień dobry, mam problem z widzeniem z daleka. Mam receptę od okulistki, nie za bardzo wiem jak ją odczytać. SFERA CYLINDER OŚ DAL: 0,25 -0,75 180stopni BLIŻ: 0,25 -0,75 170stopni i jeszcze mam takie pytanie: Czy przy mając astygmatyzm muszę nosić okulary cały czas? Czy mogę je zakładać np tylko na uczelnie?

Jeżeli po raz pierwszy ma Pani zapisane okulary z cylindrem to może mieć Pani nieprzyjemne doznania przez kilka pierwszych dni noszenia okularów, np bóle głowy, krzywienie się i wrażenie unoszenia podłogi lub obniżenia. Jeżeli jednak ten cylinder poprawia widzenie o kilka rzędów to gra jest warta świeczki.. wtedy po przyzwyczajeniu się do korekcji będzie Pani raczej już na nią skazana cały czas. Wszystko więc zależy jaka jest Pani ostrość wzroku z korekcją i bez korekcji cylindrycznej i jak Pani się czuje w tej korekcji.