Problem z wodnistym katarem u niemowlaka

Witam, mam 3 miesięcznego synka. Od ponad miesiąca walczymy z katarem. zwykle jest on wodnisty, trwa ok. 4 dni potem sie wycisza ale mały "charczy" i po 2 dniach na nowo katar. I tak w kółko. Ostatnio katar zmienił sie na gęsty i żółty, synek dostał gentamycynę do noska, po jednym dniu katar zmienił się w bezbarwny wodnisty, po kilku dniach się uspokoił na 2 dni i znów to samo. Tym razem wydzielina jest przezroczysta, czasem biaława, lekko zielona (szczególnie rano). Prosimy o radę.

Witam,

Czy synek ma rodzeństwo chodzące do przedszkola/żłobka? Czy ma jakieś objawy prócz kataru (pytam, bo katar często jest pierwszym objawem alergii). Być może po prostu dziecko zaziębia się ponownie, zanim katar przejdzie do końca. Warto na jakiś czas zrezygnować ze spacerów, jeśli pogoda jest wietrzna lub w powietrzu jest dużo wilgoci (oba czynniki zwiększają znacznie ilość wirusów).

Pozdrawiam