Problem z wprowadzeniem nowych posiłków w diecie dziecka

Mój syn ma 3,5 roku. Nie chce próbować nowych posiłków. Zjada tylko jogurty, paluszki, parówkę,obiadki ze słoików, kaszkę dla małych dzieci i nieliczne zupy tj.rosol, pomidorowa i sporadycznie krupnik. Rano musi dostac kakao (bez tego ani rusz). Jest dzieckiem ruchliwym,nie choruje. Waga prawidłowa. Próba wprowadzenia nowych posiłków typu kanapki, kasza, ryze, mięso kończy się u niego wymiotami. Zawsze. Nie wiem gdzie popełniam błąd. Czy powinnam udać się z dzieckiem do jakiegoś specjalisty?

Trzeba się uzbroić w cierpliwość i mieć w domu do jedzenia same mądre produkty i potrawy. Mam nadzieję, że to kakao jest prawdziwe, a nie rozpuszczalny napój z cukrem. Dziecko w tym wieku nabiera nawyków ze swojego najbliższego otoczenia. Cała rodzina musi więc świecić przykładem i do niczego nie zmuszać dziecka. Pozdrawiam

Witam
Należy udać się do lekarza by ustalić, czym te wymioty są tak na prawdę spowodowane.

Kilka ogólnych zasad: Nie można "wciskać" dziecku jedzenia na siłę, za to należy proponować nowe produkty wiele razy (jeśli chodzi o to, że wybrzydza - to normalne) nawet to 15 razy! Jeśli dziecko zawsze dostawało słodkie (np. kakao) to trudniej będzie mu zaakceptować bardziej wytrawny czy mdły smak - to mógł być ten błąd.

W każdym razie proszę nie panikować - po prostu udać się do lekarza pediatry, który ew. skieruje Panią dalej.