Problem z wykonaniem głębokiego oddechu od dwóch lat a nerwica

Witam,mam straszny problem od 2lat nie mogę wykonać głębokiego oddechu,nawet jeśli to robie to tego nie czuje,przez 24h czuje uczucie duszenia ;( zrobiłam echo serca 2razy,morfologie bardzo czesto,spirometrie,ct klatki i rm głowy.nic to nowego nie wnosi. Każdy muwi że to nerwica,ale po obserwowaniu siebie i braniu wielu leków jestem pewna że to nie to,nawet gdy jestem zupełnie spokojna jak teraz,puls ok ciśnienie też to uczucie braku tlenu,oddechhu głębokiego jest non stop.Jestem przerażona

Witam,
czy próbowała Pani prócz leków stosowania psychoterapii, jest to forma pomocy bardzo skuteczna w nerwicy. W zaburzeniach lękowych właściwe leczenie farmakologiczne jest raczej doraźne, a tą właściwą formą pomocy jest psychoterapia. Psychoterapia pomaga nieco inaczej spojrzeć na objawy. A objawy mogą się pojawiać nawet bez poczucia stresu czy zdenerwowania obecnie. W nerwicach typowe są trudności w osiągnięciu relaksu oraz skupienie na objawach z ciała, trochę za mało tu miejsca, żeby o tym szczegółowo pisać, ale tak to po prostu jest w tej chorobie. Rozumiem Pani trudności z wykonaniem całego oddechu oraz idące za tym komplikacje, oraz Pani zdenerwowanie, jednak te problemy trudno jest leczyć farmakologicznie, tutaj raczej psychoterapia, nauka umiejętności relaksacji, oddechu byłaby bardziej skuteczna. Zachęcam do przemyślenia tej formy terapii. W razie czego może się Pani także kontaktować ze mną bezpośrednio (adres mailowy na stronie gabinetu). Pozdrawiam.