Problem z wymową i dopasowaniem odpowiednich słów

Mam 30lat. Od jakiegoś czasu wydaje Mi się ze mam problemy z wymowa zaczęłam mówić nie wyraźnie i nie pamiętam często o czym rozmawiam z innymi ludźmi.W rozmowie z klientami mam problem z dopasowaniem odpowiednich słów jakbym zapomniała albo nie wiedziała co powiedzieć.Mam niedoczynność tarczycy którą leczę. Ogólnie nie mam większych problemów zdrowotnych.

Proszę udać się na wizytę z lekarzem POZ, który zleci szczegółowe badania. Niestety opisane przez Panią objawy są na tyle niespecyficzne, że niewiele poprzez poradę online można stwierdzić - może być to zarówno zaburzenie koncentracji czy pamięci spowodowane stresem, jak też jakieś problemy neurologiczne, hormonalne, somatyczne, lub innego rodzaju zaaburzenia na tle psychicznym związane z procesami poznawczymi. Bez badań trudno podać jakąkolwiek diagnozę. Zatem najpierw wizyta u lekarza POZ i jeśli wyniki nic nie wskażą polecam udać się na spotkanie z psychologiem, który będzie mógł - po szczegółowym wywiadzie klinicznym - powiedzieć jakie może być źródło dolegliwości i co z nimi robić. Pozdrawiam.

Witam
Bardzo ogólnie pisze Pani o swoich problemach z wymową. Mogą to być objawy nerwicowe i wtedy warto skonsultować się z psychologiem , żeby przepracować skumulowane trudności , co pomoże Pani się wzmocnić i odreagować stres. Warto też skonsultować się z neurologiem , żeby wykluczyć przyczyny medyczne.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog