Problem z wymową u 4-latka

Witam serdecznie!!! Mieszkam w Kanadzie I moj czteroletni synek ma problem z mowa, bardzo malo mowi pojedynczych slow, ale ogolnie rozwija sie dobrze, jest kontaktowy,, wesoly. Po porodzie nie slyszal na jedno uszko, robiono mu badania I okazalo sie, ze to zadna wada, tylko duzo plynow, ktore mialy same sie oczyscic. Nigdy pozniej juz nie powtorzylam tych badan, czy mozliwe jest to, ze byc moze ma nadal problem ze sluchem I dlatego slabo mowi? Z gory dziekuje za odpowiedz. doroti1@interia.pl

Witam

Oczywiście że jest to możliwe. Jeśli w przeszłości występował problem i dziecko ma problemy z mowa to tym bardziej warto ponownie sprawdzić słuch.
Warto także udać się do logopedy ponieważ u dziecka może również występować samoisty opóźniony rozwój mowy, który nie jest związany z wadą słuchu.
Dziecko w tym wieku powinno mówić więc zachęcam do szukania przyczyny tego stanu.

Pozdrawiam

Joanna Galczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl