Problem z wypróżnianiem u 4-latka

Mój syn w kwietniu skończy 4 lata. Mimo to nie chce wypróżniać się do toalety ani do nocnika. Mówi ,że to boli. Każe zakładać sobie pieluchę. Skończyły się pieluszki, nie kupowałam , bo liczyłam na to że zacznie robić do nocnika. Tymczasem syn wstrzymywał stolec, był cały dzień niespokojny, a wieczorem pojawiła się gorączka(38.9).Mimo podania syropu gorączka nie spadła. Zaczęła spadać dopiero po oddaniu stolca (do pieluchy).Dodam, że syn nie ma zaparć. Jak był mniejszy robił do nocnika. Co robić

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból przy oddawaniu stolca może być spowodowany zaburzeniami w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Wskazana jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.