Problem z wypróżnianiem u 6-tygodniowego dziecka

Moja córka ma 6 tygodni, od ponad tygodnia ma problemy z wypróżnianiem się, wtedy bardzo się denerwuje, napina w efekcie czego są tylko gazy. Wcześniej stalce były w postaci papki teraz są to tylko plamy na pampersie.Zastanawiam się czy nie są to objawy biegunki. Proszę o radę. Edyta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety podane informacje nie pozwalają stwierdzić, czy jest to biegunka. Nie napisała Pani bowiem nic o częstości występowania takiego stolca. Zdecydowanie sugerowałabym jednak, by skonsultowała się Pani z lekarzem pediatrą. Proszę także zwrócić uwagę na swoją dietę.Szczegóły dotyczące diety podczas karmienia znajdzie Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-karmiacej-mamy.