Problem z wysoką gorączką przy zapaleniu oskrzeli

Mam 4 dzień temperaturę39 mimo ,że 3 dzień biorę antybiotyk Ramoclav bo mam zapalenie oskrzeli gorączka nie spada czy to znaczy ,że antybiotyk nie działa i trzeba zmienić z innej grupy . Nie wiem co mam robić

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zapalenia oskrzeli nie leczy sie antybiotykiem. Zapalenia oskrzeli w ponad 90% sa wynikiem zakażeń wirusowych. Zalecane jest leczenie objawowe i odpoczynek, temp powinna spadać w miarę stosowania sie do wyżej wymienionych objawów. Natomiast jeżeli stan sie będzie pogarszał to zalecana jest wtedy wizyta u lekarza i ewentualnie włączenie antybiotykoterapii. Pozdrawiam