Problem z wysokim poziomem prolaktyny i inne objawy a wizyta u neurologa

Dzien dobry, od 3 lat mam problem z wysokim poziomem prolaktyny, biore dostinex 3x 0,5 tabletki tygodniowo, mimo to wyniki nie polepszaja sie. 3 lata temu mialam rezonans magnetyczny glowy, ale nie wykazal wtedy guza przysadki. Jednak ostatnimi czasy nasilily sie u mnie bole glowy, ktore daja objawy podobne do migreny (zaburzenia widzenia w postaci krotkotrwalego widzenia jedynie swiatla, nastepnie bol glowy i wymioty, zaburzenia mowy - jakby spowolnienie i problemy z wypowiadaniem slow). Bole trwaja miedzy 3-4h a 5 dni. Ponadto odczuwam czesciej zmecznie, problemy z koncentracja, problemy ze snem oraz zwiekszone wahania nastrojow. Badanie okulistycznie nie wykazalo zmian w dnie oka etc jedynie zaburzenia ostrosci widzenia. Zdarza mi sie widziec podwojnie. Czy powinnam udac sie do neurologa?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
pewnie dla świetego spokoju wybrać sie trzeba do neurologa.
Jeśli sa zaburzenia hormonalne, warto zasiegnąć porady endokrynologa. Jednak wysoka prolaktyna często występuje przy nerwicy, wiec potem poszlabym do psychologa/terapeuty cbt albo psychiatry. Oni powiedzą Pani objawy mogą byc nerwicowe.
Pozdrawiam