Problem z wysypianiem się po pracy w systemie zmianowym

Witam! Od dłuższego czasu miewam problem z wysypianiem się. Szczególnie teraz, gdy pracuję w systemie zmianowym. Poza ciśnieniem, wszystko jest dobrze. Owo ciśnienie jest zwykle poniżej normy lub w okolicach 100/80 lub 110/80. Nie ma znaczenia, ile dokładnie śpię, zawsze jest taki sam problem. Rano potrzebuję około 1h, by się dobudzić lub wstać, a w ciągu dnia jestem zmęczona. W czym może być problem?

Każdy z nas potrzebuje pewnych stałych rytuałów w ciągu dnia. Takim właśnie rytuałem jest chodzenie spać w mniej więcej przybliżonym czasie w ciągu tygodnia. Jeśli codziennie wstajemy o podobnej godzinie, np. o 6:00, to mimo iż jest to bardzo wczesna pora, organizm przyzwyczaja się i "nakazuje" nam wówczas nieco wcześniej położyć się wieczorem. Po pierwsze dlatego, ze jesteśmy zmęczeni, a po drugie że organizm się do tego przyzwyczaił, że np. godzina 22:00 to pora kładzenia się spać. W Pani przypadku, organizm nie ma jak się przyzwyczaić i można powiedzieć, że jakby "głupieje". Co bowiem przyzwyczai go Pani do zasypiania o jednej porze, za kilka dni czy tydzień jest na odwrót. Sen wówczas nie przynosi oczekiwanego odpoczynku; jest płytszy, a my budzimy się niewyspani.