Problem z wzięciem pełnego wdechu

Od pewnego czasu odczuwam jakbym nie mogła wziąć do końca wdechu. Trwa to krotko, max 10 minut. Nie powoduje to żadnych przykrych dolegliwości jak zawroty głowy itp, jednak jest drażniące. Występuje to od ok. tygodnia, od 1-3 razy dziennie. Mam 20 lat, nie palę, nie piję, stosuję antykoncepcję hormonalną. Mam alergię, jednak nie dawała ona nigdy takich objawów. Lekarz rodzinny nigdy nie stwierdził żadnego problemu podczas osłuchiwania. Moje samopoczucie jest ogólnie b. dobre. Co to może być?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie sposób powiedzieć bez możliwości zbadania i zlecenia badań dodatkowych. Może należy wykonać zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz podstawowe badania takie jak morfologie, elektrolity. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.