Problem z wzwodem a niepełnosprawność

Dzień dobry, mam na imię Marek, mam 25 lat i jestem osobą niepełnosprawną, tzn. mam od urodzenia słabsze mięśnie, bo tak normalnie nie widać mojej niepełnosprawności, ale jednak jest. Piszę, bo mam problem z wzwodem. Nie wiem czemu mój członek podczas stosunku nie chce się całkowicie podnieść albo podniesie się troche i opada, a podczas masturbacji albo pieszczot, podnosił się normalnie, a później zaraz opadał. Czy to może być związane z moją niepełnosprawnością. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Marek

Lek. Marcin Buczek

Panie Marku.

To, czy Pana niepełnosprawność ma wpływ na zaburzenia potencji, zależy od przyczyny osłabienia Pańskich mięśni. Jeśli powstało ono na podłożu neuropatii (uszkodzenia nerwów), to z dużym prawdopodobieństwem zaburzenia potencji mają to samo podłoże. Jeżeli zaś Pana niepełnosprawność bierze się z choroby mięśni, to nie łączyłbym z tym zaburzeń potencji (choć osłabiona kondycja i szybkie męczenie się nie pozostają bez wpływu na potencję).

Polecam Panu wybranie się do seksuologa lub urologa dla dokładnego zbadania i pomocy w leczeniu zaburzeń potencji.