Problem z zajściem w ciążę, a plamienia przed miesiączką

Witam mam 35 lat, jestem kobieta, urodziłam 4 lata dziecko. Od dwóch lat staram się o drugie. Mam niedoczynność tarczycy ale ja leczę (Hashimoto) Po porodzie miałam operacje torbiel przy jajniku, bo zależało mi na czasie aby zajść jak najszybciej. Miałam udrażniane jajowody przy okazji operacji Bez efektu, ale po porodzie zaczęły się  plamienia co najmniej tydz. przed miesiączką. lekarze to ignorują brałam nawet luteinę, trochę mniejsze ale nadal nie zachodzę. Boje się że to objaw czegoś poważniejszego, raz hormony miałam badane i były ok. Proszę poradę co mam jeszcze robić, bo juz nie wiem komu ufać... Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Plamienia przed miesiączką zazwyczaj sa spowodowane zaburzeniami hormonalnymi pod postacią niewydolności ciałka żółtego. Najprawdopodobniej w Pani przypadku jest to ta przypadłość ponieważ plemienia zmniejszyły się po luteinie. Inną przyczyną plamień przed okresem jest enodometrioza. Obie dolegliwości mogą być przyczyną problemów z zajściem w ciążę oraz problemów z donoszeniem ciąży. Wymaga Pani opieki ginekologicznej oraz dokładnej diagnostyki.
Pozdrawiam