Problem z zajściem w ciąże, brak jajeczkowania?

Od 5 lat mam problem z okresem pojawia się co 3-4 miesiące. Od 3 lat chodzę do lekarza ginekologa, skierował mnie na badania hormonalne i okazało się, że wszystko jest w normie. Dostawałam leki na wywołanie okresu i jajeczkowania (staramy się o dziecko), gdy przestawałam je brać okresu również nie było. Rok temu byłam poddana laparoskopii jajowodów i histopatologii macicy, wyniki są również ok. Teraz lekarz zalecił przerwę od lekarstw, nie biorę pół roku i okresu również nie ma.
Co może być powodem tego wszystkiego? Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli cierpi Pani na bardzo nieregularne menstruacje, co 3-4 miesiące, to powodem problemów z zajściem w ciążę nie jest wada anatomiczna macicy czy problemy z drożnością jajowodów, a zaburzenia hormonalne. Napisała Pani, że wyniki badań poziomów hormonów były w normie. Myślę, że nie wykonane zostały wszystkie badania lub wykonane były w złym momencie. To nie jest tak, że przy prawidłowej pracy całej gospodarki hormonalnej kobieta doświadcza menstruacji raz na trzy miesiące! Jeśli obecny lekarz nie jest w stanie Pani zdiagnozować, a przez to pomóc w zajściu w ciążę, radzę udać się do ginekologa - endokrynologa, który specjalizuje się w leczeniu niepłodności, czy też do kliniki leczenia niepłodności.

Pozdrawiam serdecznie!