Problem z zajściem w ciążę po aborcji

kolezanka 2 lata temu usunela ciaze teraz stara sie o dziecko ma z problemy z zajsciem co jest tego przyczyna?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Aborcja w wywiadzie ginekologicznym może być czynnikiem powodującym utrudnienia w kolejnym zajściu w ciążę. Ciąża po aborcji jest jednak możliwa, kiedy kobieta na nowo zacznie mieć cykle owulacyjne, a macica zostanie całkowicie wyleczona.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Potencjalnych przyczyn takiego stanu rzeczy jest tak wiele ,że nie ma możliwości wymienić ich wszystkich.
Jedną z nich może być wykonana w przeszłości aborcja.
Proponuję konsultację w poradni ginekologicznej.