Problem z zajściem w ciążę po wkładce domacicznej

Witam,
we wrześniu 2009 wyjęłam wkładkę, taką zwykłą, miałam ją 2 lata. Od tamtej pory staramy się z mężem o dziecko i nic! Mam nieregularne miesiączki, cykl waha się od 26 nawet do 34dni!! Nie wiem jak wyliczyć dni płodne!!
Mam już jedno dziecko i myślałam, że poczęcie drugiego będzie łatwiejsze!! Zastanawiam się czy powinnam zrobić dokładne badania, a jeśli tak to jakie!! A czy możliwe jest, że jestem bezpłodna?
Proszę o odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Póki co, Państwa starania nie trwają na tyle długo, by się niepokoić brakiem powodzenia. Diagnostykę niepłodności rozpoczynamy najwcześniej po roku regularnego, lecz "bezskutecznego" współżycia. Jednakże nieregularność Pani cyklu wskazuje na możliwość występowania u Pani zaburzeń hormonalnych. Te zaś mogą się wiązać z rzadszą owulacją. Proszę zgłosić ten problem swojemu lekarzowi, który najpewniej skieruje Panią na badania krwi (badanie stężenia hormonów we krwi, tj. przede wszystkim prolaktyna).
Pozdrawiam serdecznie!