Problem z zajściem w ciążę przy niedoczynności tarczycy i brakiem plemników u męża

Wiele bym dała by dowiedzieć się dlaczego od 10 lat nie mogę zajść w ciążę?Jestem pod opieką ginekologa, miałam robione wszelkie badania, sprawdzane hormony,Tarczyca - niedoczynność 11,6.Prolaktyna ok, progesteron podwyższony.Mąż natomiast nie ma plemników.Jestem już załamana, zmęczona i tracę nadzieję.Poprzedni wynik nasienia męża wykazał że są plemniki ale mało.Mąż miał w 2010r usuniętego wodniaka jądra.Co mogę zrobić by uwierzyć i mieć wymarzoną córeczkę?POMOCY
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanej sytuacji powinni się Państwo przede wszystkim zgłosić do Poradni/Kliniki leczenia niepłodności. Być może możliwe będzie przeprowadzenie dodatkowych badań lub zastosowanie metod leczenia, które dotychczas nie były jeszcze stosowane. Trudno napisać cokolwiek dokładniej, bo nie znam pełnego wywiadu, w tym przede wszystkim nie wiem jakie badania miała Pani wykonane, jakie metody leczenia były zastosowane, itd. Dodatkowo, zdecydowanie proszę zgłosić się do specjalisty endokrynologa, który ustabilizuje funkcję tarczycy. Proszę bowiem pamiętać, że niedoczynność tarczycy negatywnie wpływa na płodność.