Problem z zaparciami u 5-letniego dziecka

mam problem z 5 letnim synkiem ma zaparcia . z bolem robil kupy co 3 cztery dni .Bylam u pediatry przepisal forflax podawalam mu robil kupy luznie jak odstawilam znow to samo podaje teraz caly czas ten lek plus syrop fructolax (owoce z figi szuszonych sliwek plus blonik) Przez jakis czas robil co dzien lub co drugi teraz od miesiaca robi co 4 , 5 nawet 6 dzien celowo wstrzymuje . Co mam robic . Sama go wychowuje ojciec zostawil go jak mial 2 lata i nie utrzymuje kontaktu. Prosze o pomoc

Aleksander Ropielewski

Jeżeli dziecko nie ma w zwiazku z zaparciami objawó bólowych ani dyskomfortu należy się zastanowić czy w ogóle jest konieczność leczenia. W leczeniu warto spróbować probiotyków, a ponadto prowadzić ruchliwy tryb życia oraz dietę płynną (zupy, dużo płynów). Jeżeli to nie pomoże konieczny będzie kontakt z gastrologiem.