Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z zaśnięciem i porannym wstawaniem u 13-letniej osoby

Witam , mam 13 lat i mam problem z snem. Gdy kładę sie już o 23 w nocy i zaczyna się wiercenie w koło do 2 czasem i 4 rano. No a rano już nie mogę sie obudzić tylko o 12 , gdy chodzę do szkoły nie mam z tym żadnego problemu .
13 LAT ponad rok temu

Cykle snu

Nasz sen składa się zazwyczaj z kilku cyklów. Jeden trwa około 1,5 godziny. Czy wiesz, czym się charakteryzują te okresy snu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Witam serdecznie. Prawdopodobnie trudności z zasypianiem związane są ze zmianą trybu snu i czuwania w okresie wakacyjnym. Jeżeli normalnie w roku szkolnym wstajesz około 7 i kładziesz się spać o 23 to twój dzień jest dłuższy w stosunku do wakacyjnego o jakieś 4 godziny. Jeżeli nie możesz usnąć , nie próbuj na siłę leżeć, warto zająć się czymś innym, wtedy sen przyjdzie kiedy będzie '' na niego pora''.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dzień Dobry,

Zacznę od zainspirowania Cię do uregulowania snu, czyli przygotowanie do snu, już ok. 21.00, tak żeby trwał pełne osiem godzin, do tego dorzucam zaprzyjaźnienie się z się z systematyczną aktywnością fizyczną..., najlepiej na powietrzu.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy