Problem z zaśnięciem i porannym wstawaniem u 13-letniej osoby

Witam , mam 13 lat i mam problem z snem. Gdy kładę sie już o 23 w nocy i zaczyna się wiercenie w koło do 2 czasem i 4 rano. No a rano już nie mogę sie obudzić tylko o 12 , gdy chodzę do szkoły nie mam z tym żadnego problemu .
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Prawdopodobnie trudności z zasypianiem związane są ze zmianą trybu snu i czuwania w okresie wakacyjnym. Jeżeli normalnie w roku szkolnym wstajesz około 7 i kładziesz się spać o 23 to twój dzień jest dłuższy w stosunku do wakacyjnego o jakieś 4 godziny. Jeżeli nie możesz usnąć , nie próbuj na siłę leżeć, warto zająć się czymś innym, wtedy sen przyjdzie kiedy będzie '' na niego pora''.

Dzień Dobry,

Zacznę od zainspirowania Cię do uregulowania snu, czyli przygotowanie do snu, już ok. 21.00, tak żeby trwał pełne osiem godzin, do tego dorzucam zaprzyjaźnienie się z się
z systematyczną aktywnością fizyczną..., najlepiej na powietrzu.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena.mielnik.madej@gmail.com