Problem z zasypianiem a przyjmowanie leku Metformax od roku

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z zasypianiem. A jeśli już uda mi się,to budzę się w środku nocy i później już bardzo ciężko mi jest zapaść w sen. Od prawie roku biorę lek metformax. Czy on może mieć coś wspólnego z moim nieznośnym samopoczuciem?

Szanowna Pani,

Problemy z zasypianiem to nie są typowe efekty uboczne Metformaxu.
Można to jednak stwierdzić po odstawienie leku na minimum 48 godzin (tylko po uzgodnieniu z lekarzem).

Metformax może także spowodować niedobory witamin D i B12 co może mieć związek z Pani objawami. Takie niedobory łatwo jest potwierdzić w badaniu krwi.

Jeżeli moja porada przyczyni się do poprawy Pani stanu to prosiłbym o pozostawienie mi wiadomości.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik