Problem z zasypianiem u małego chłopczyka - co robić?

Mam ośmiomiesięcznego synka, ma on ogromne problemy w zasypaniu, trwa to nawet nieraz 2 godz. - widać po nim, że chce mu się bardzo spać, ale coś mu w tym przeszkadza, strasznie się przy tym wierci, kręci, zmęczony trze oczka i płacze, w końcu wykończony zasypia. Problem ten zauważyłam, od kiedy straciłam pokarm i nie karmię piersią, czyli jakieś 2 miesiące (wcześniej zasypiał ssąc pierś). Poza tym nie widzę u niego czegoś, co by mnie mogło zaniepokoić, po prostu jest bardzo radosnym, żywym dzieckiem. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Maluszek zapewne ma problem z wyrobieniem sobie nowego nawyku zasypiania bez piersi:) stąd ten niepokój i kręcenie się. Warto pomóc dziecku znaleźć nowy: kołysanie, masażyki, itp. Choć może być to również związane z dietą, jaką dziecko teraz stosuje. Wówczas zachęcam do masowania brzuszka, robienia ciepłych okładów np. z nagrzanej pieluszki flanelowej lub tetrowej:)

Pozdrawiam