Problem z zębem w 20. tygodniu ciąży

Obecnie jestem w 20 tygodniu ciąży. Od początku ciąży mam problem z lewą górną 8. Ząb był zniszczony (widoczna miazga). Doraźnie został założony opatrunek. Przestał boleć, ale tymczasowe wypełnienie się ukruszyło. Ostatnio na wizycie został on zatruty z użyciem preparatu Depulpin. Czy to jest bezpieczne w moim stanie? Za dwa tygodnie mam się zgłosić na wyjęcie trutki i ząb ma zostać otwarty do końca ciąży. Co to oznacza? Czy lepiej zdecydować się na usunięcie choć brak RTG?

Witam serdecznie,
Nie powinno się zostawiać zęba do leczenia otwartego w czasie ciąży. Należy tutaj albo zęba przeleczyć kanałowo, co ze względu na brak możliwości diagnostyki radiologicznej może być problematyczne, lub usunąć zęba. W przypadku ósemek i problematycznego ich leczenia jeśli pozostałe zęby są w dobrym stanie, to często odstępujemy od leczenia kanałowego.
Jednak wszystko jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od stanu pozostałych zębów.