Problem z zimnymi stopami u 18-latka

Mam 18 lat - chłopak Od mniej więcej 2 lat mam problem z zimnymi stopami. Np. W nocy leżę w łóżku stopy i łydki mam przykryte koszulkę zdjętą (ponieważ zawsze śpię bez koszulki gdyż zawsze jest mi bardzo gorąco) ale stopy mam chłodne i mnie lekko bolą. Na twarzy się poce bo mi gorąco a w stopy zimno zwykle zakładać muszę skarpety ale wtedy robi mi się bardzo ciepło w stopy i zdejmuje po czym dziwny ból i chłodne stopy wracają. Lekarz rodzinny powiedział że to przez hormony... Co mi jest ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tło hormonalne jest możliwe, choć osobiście zasugerowalbym problemy krążeniowe. Warto wykonać oznaczenie stężenia glukozy.