Problem z żołędziem - czy to coś poważnego?

Od ok. 2 tygodni mam mały problem z żołędziem. Nie wiem dokładnie, czy jest to grzybica. Początkowo objawy były podobne, więc stosowałem Clotrimazolum (teraz już jej nie stosuję). Obecnie przy dole żołędzi mam lekkie zaczerwienienie i w jego miejscu żołądź jest bardziej pomarszczona. Pomarszczenie to jest bardziej widoczne podczas wzwodu. Prócz tego widoczne są krostki (coś a la gęsia skórka, ale nieco czerwone i są one widoczne również tylko podczas wzwodu). Natomiast cała żołądź po wzwodzie (gdy członek wróci do normalnego stanu) jest bardzo pomarszczona i wysuszona. Czy te objawy to coś poważnego? Dziś byłem u lekarza i kazał skontaktować się z dermatologiem. Czy te zmiany są skutkiem tego, że ok. 2 miesiące temu zacząłem współżyć z dziewczyną?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować odczyn alergiczny lub infekcję grzybiczą prącia. Być może istnieje związek z aktywnością seksualną.
Stosowany preparat wywiera jedynie umiarkowane działanie przeciwgrzybicze, stąd brak poprawy po jego zastosowaniu nie musi wykluczać takiej przyczyny.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych, np. posiewu mykologicznego. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skosultować problem z dermatologiem.