Problem zaparć u 3-tygodniowego dziecka

Witam , mam 3 tygodniowego niemowlaka . Mały ma problemy z zaparciami . przed dzień cierpi stęka się wyciska . Wypróżnianie sprawia mu wielki ból i krzyk . Stolec jest gęsty niczym pasta - żółty . Karmię mlekiem modyfikowanym z bebilonu od doby przeszłam na bebilon comfort . Czy mogę jednorazowo podać małemu 1/2 czopka glicerolowego 1,0g by pomóc mu oczyścić jelita , by się nie męczył ?

Aleksander Ropielewski

Poza czopkiem prosze spróbowac masowania brzuszka i przykładania ciepłego termofora, którre powinny przynieść ulgę. Opisywae dlegliwości u naoworodków wynikają z niepełnej dojrzałosci przewodu pokarmowego.