Problem zatykania uszu

Witam,mam problem od wielu lat. Tak jakby zatykaja mi sie uszy że czasem słyszę echo i żeby te uszy odetkac to muszę zatkac nos ręką i przez ten nos zatkany wciagam powietrze i wtedy mi sie odetkaja ale nie zawsze,czasem ma taki ból przeszywajacy od nosa do zatok.. jak wciagam powietrze tym zatkanym nosem. Chodziłam do leksrzy miałam nawet zabieg przegrody nosa ale dalej mam te zatykanie uszu..strasznie to męczące szczegolnie jak czasem niechca sie odetkac te uszy..jest jakiś sposób na to??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Doraźnie proszę zamiast wciągać powietrze przez zamknięty nos spróbować je wydmuchać także przy zatkanym nosie. Oczywiście to tylko jak wspomniałem doraźny sposób. Konieczna konsultacja z laryngologiem.