Problem ze schudnięciem a brak równowagi hormonalnej

Witam. Mam problem ze schudnięciem. Jakieś 4 lata temu brałam przez pół roku tabletki hormonalne Microgynon 21. Od tamtej pory przytyłam 10 kg nie zmieniając ani trybu życia ani diety. Teraz pilnuję pór posiłków i tego co jem oraz mam fizyczną prace w której jestem w ruchu przez 8 godzin ale to nic nie daje. Czy możliwe jest że mam nierównowagę hormonalną i czy przy przewadze estrogenu najbardziej tłuszcz odkłada sie w biodrach i udach? I jakie badania należało by wykonać?

Generalnie tycie przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest jednym z czynników, które świadczą o nieprawidłowo dobranym produkcie. Dopuszczalny jest wzrost wagi do 1-1,5 kg, przy czym, przy tygodniowej przerwie w przyjmowaniu pigułek, waga powinna wracać do normy. Jest to związane z zatrzymywaniem się wody przez organizm. Ciężko określić na podstawie Pani opisu, co może być przyczyną zwiększenia masy ciała. Jest to dość długi okres i tak naprawdę mogło tutaj zadziałać wiele czynników. Zalecamy konsultacje z lekarzem, który zleci Pani odpowiednie badania. Będzie miała Pani jasny obraz tego czy organizm od strony hormonalnej i metabolicznej funkcjonuje prawidłowo . Następnie sugerujemy wizytę u dietetykę, który na podstawie wywiadu, wyników badań oraz analizy składu i masy ciała indywidualnie ułoży Pani odpowiedni program żywieniowy.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444