Problem ze ściągnięciem napletka po cewnikowaniu

W dniu 08.04.2013 przechodziłem operację wątroby, w dniu 15.04.2013 zostałem wypisany ze szpitala. W karcie informacyjnej szpitala - dział anestezjologii - rozpoznanie: "Nowotwór złośliwy wątroby. Stan po termoablacji. Pooperacyjna niewydolność oddechowa. Dalej - epikryza: Chory l. 63 z rozpoznaniem HCC wątroby przyjęty na OAiIT po zabiegu termoablacji guza 3 segmentu wątroby. Zaintubowany, na oddechu zastępczym, prowadzony w analgosedacji. Krążeniowo stabilny. W pierwszej dobie pooperacyjnej rozintubowany, w dniu 11.04.2013 przekazany na odcinek pooperacyjny, przytomny w kontakcie, wydolny oddechowo i krążeniowo".

Od chwili powrotu do domu stwierdziłem powiększające się "pęcznienie" penisa - robi się taki niepokojący mnie balon. Mocz oddaję regularnie, ale to "pęcznienie" utrudnia mi naciąganie napletka. Zarejestrowałem się już do swojego lekarza pierwszego kontaktu, ale to dopiero za dwa dni. Nadmieniam, że po zabiegu miałem wprowadzony w cewkę moczową cewnik, który został usunięty chyba dwa dni przed wypisem ze szpitala. Obecnie mam istotny powód do niepokoju i czy ta sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej?.

Taki objaw świadczy o występowaniu stulejki, czyli niemożności ściągnięcia napletka z żołędzia penisa. Prawdopodobnie doszło do tego wskutek podrażnienia napletka przez cewnik co wywołało stan zapalny i odczyn zlepny napletka z żołędzią penisa. Ta sprawa nie jest pilna, ale wymaga konsultacji z urologiem. Jeśli napletek w końcu nie będzie się zsuwał z żołędzia penisa być może nawet konieczne okaże się leczenie operacyjne. Proszę ćwiczyć ściąganie napletka.