Problem ze skórą głowy u 37-latki

Witam. Mam 37 lat i problem ze skórą glowy ,skora się świeci wlosy się coraz bardziej przerzedzają płynny tłuszcz widać nawet zaraz po umyciu gdy jeszcze włosy nie wyschną a włosy suche aż się końcówki kruszą badania hormonalne i ogólne w normie byłam u dermatologa przepisał alpricort e ale nic nie pomogło stosuje witaminy ,maski szampony rozne i nic ...prosze o pomoc .

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, proszę umówić się na wizytę trychologiczną. Specjalista wykona badanie skóry głowy i włosów, przeprowadzi wywiad i powinien dobrać kosmetyki, które wyprowadza skórę głowy na prostą.

Pozdrawiam serdecznie

Najlepiej wybrać się do trychologa, który jest lekarzem głównie zajmującym się chorobami skóry głowy. Obficie tłusta skóra głowy nawet po umyciu może świadczyć o łojotoku. Innym objawem jest często nieprzyjemny zapach. Nadmierny tłuszcz przechodzi również na czoło, nos, czy brodę, dlatego występować może również trądzik. Skóra głowy jest nadwrażliwa, widać tłusty łupież i powłokę z martwego naskórka. Swędzenie i ból następuje na skutek nadmiaru wytwarzanego sebum, które zatyka mieszki i cebulki włosowe, uniemożliwiając wzrost włosów. Nadmierna produkcja tłustego łoju sprawia, że włosy stają się kruche i łamliwe, w końcu zaczynają wypadać. Można spróbować częściej je myć, zaopatrzyć się w specjalistyczny szampon, nie suszyć w wysokiej temperaturze oraz stosować peeling do skóry głowy. Jeśli chodzi o wybór szamponu oraz leków, najlepiej pomoże właśnie trycholog lub dermatolog.