Problem ze skórą na nogach po depilacji

Witam. Odkąd pamiętam miałam problem ze skórą na nogach. Przez bardzo długi czas używałam zwykłej maszynki do golenia i kremów do golenia. Juz po kilku godzinach jednak pojawiały się czerwone chrostki, ktore wyglądem przypominały poparzenia pokrzywą. Rok temu zakupiłam depilator i od tego czasu problem się tylko pogorszył. Po dwóch tygodniach od pierwszej depilacji włoski zaczęły wrastać. Każdy, jeden obok drugiego. Używałam peelingów i kremów nawilżających, a w aktach desperacji wyciągałam je i

Aleksander Ropielewski

Niestety depilacja zwiększa tendencje do wrastania włosów pod skórę. W takim wypadku jedynie golenie maszynką oraz stosowanie miejscowo maści z antybiotykiem w przypadku nadkażenia ranek.

Witam serdecznie,
opisane przez Panią problemy często się zdarzają: kremy do golenia drażnią skórę, a po użyciu depilatora mogą wrastać włoski. W tej sytuacji proponuję regularny peeling ciała 1 raz w tygodniu, intensywne nawilżanie skóry a w przypadku wrastania włosków - miejscową (wyłącznie miejscową!) aplikację kremu z 30% mocznikiem, który będzie złuszczał szybciej naskórek w miejscu zablokowania włosa. Produkty z 30% mocznikiem to np. Cerko Cerkoderm 30 lub SVR Xerial 30. Jeśli to nie pomoże, trzeba będzie pomyśleć nad inną metodą depilacji/ epilacji.

Pozdrawiam,
ES

sposobów depilacji jest wiele ale tak naprawdę każdy z nich może mieć tak naprawdę skutki uboczne.Gdy wrastają nam włoski bardzo często dochodzi do zapalenia ujść mieszków włosowych i stanów ropnych . Przy opisanych przez Panią objawach bardzo ważna jest jednak codzienna pielęgnacja czyli balsamy nawilżające i zmiękczające naskórek oraz systematyczne peelingi 1 raz w tygodniu, wrastające włoski należy podważyć i wyciągnąć sterylną igłą i usunąć pęsetą po czym skórę należy przetrzeć spirytusem salicylowym lub olejkiem z drzewa herbacianego , można też stosować okłady z roztworu sody oczyszczonej ( 1 płaska łyżeczka sody na 1/2 szkl. wody ) w celu wzmocnienia włosków można też przez jakiś czas stosować zwykłą metodę golenia, jeśli jednak takie domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów warto skonsultować się z dermatologiem a w przyszłości pomyśleć o innych metodach depilacji

Witam na wrastające włosy jedyną skuteczną metoda leczenia jest wykonanie serii zabiegów mikrodermabrazji. Na ranki po wyciąganiu włosów należy zastosować maść np. tribiotic z neomycyną. A najlepsza metodą depilacji przy wrastających włosach jest zastosowanie depilacji laserowej.

Jedyna skuteczna metoda jest depilacja laserowa. Zalecam skorzystanie z lasera diodowego o długości fali 808-810 nm lub lasera aleksandrytowego . Sa to skuteczne systemy laserowe do depilacji, wystarcza 3-4 zabiegi, aby pozbyć sie niechcianego owłosienia. Unikałbym słabych IPL, dostępnych w gabinetach kosmetycznych.
Ewa Rybicka