Problem ze skórą penisa, czy to może być grzybica?

Witam! Od kilku miesięcy biegam po lekarzach (dermatologach, wenerologach,urologach) i żaden nie jest mi w stanie powiedzieć co mi konkretnie jest. Mianowicie, skóra na napletku i żołędziu jest ewidentnie zaczerwieniona (można powiedzieć, że krwawoczerwona), pojawiły się ranki wyglądem przypominające nadżerki, skóra swędzi i miejscami piecze. Nie jest to pierwsza batalia z tym "czymś" gdyż, kilka miesięcy temu w posiewie wyszło mi, że złapałem A. Baumanni, dostałem antybiotyk oraz lek przeciwgrzybiczny w tabletkach. Po okresie 14 dni zażywania leków objawy w zasadzie ustąpiły na dłuższy okres (ok. 3 miesięcy). Ostatnio jednak zrobiłem sobie posiew kontrolny, czy aby wszystko jest dobrze, ale nie bo wyszło mi, że dorwałem A.faecalis i znowu ten sam antybiotyk na 14 dni. Tu pojawia się problem, po pierwszym dniu zażywania antybiotyku skóra na żołędziu (miejscowo widoczne były błyszczące plamki) zamieniła się w w ognisko zapalne (na początku pojawiły się ranki odgrodzone od reszty skóry, a potem cała skóra zrobiła się krwawoczerwona (w tym doszło po kilku dniach swędzenia, pieczenie i kilka małych wyglądem przypominających bąble jak po ugryzieniu komara, tylko mniejsze na skórze napletka). Nadmienię, że o higienę dbam bezwzględnie należycie. Czy ten objaw może być przyczyną grzybicy (drożdżaków?)? Jeżeli nie, to ewentualnie jakie badania mógłbym zrobić, aby stwierdzić co mi jest?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Infekcje grzybicze atakują najczęściej organizm, gdy następuje spadek odporności  - w przypadku różnych infekcji, przemęczenia organizmu, stresu. Także w trakcie stosowania antybiotykoterapii mogą pojawić się objawy zakażenia grzybiczego. Stan taki najczęściej spowodowany jest zaburzeniem prawidłowej flory bakteryjnej organizmu, co sprzyja rozwojowi infekcji grzybiczej.
Tak więc w Pana przypadku rzeczywiście mogło dojść do rozwoju grzybicy, jednak w celu potwierdzenia przyczyny objawów i włączenia adekwatnego leczenia konieczna jest ponowna wizyta u dermatologa.

W przypadku stosowania antybiotykoterapii warto stosować preparaty zawierające kultury bakterii dostępne w wielu formach bez recepty w aptekach.

Pozdrawiam