Problem ze skurczami mięśni i drgającymi powiekami a możliwość przyjmowania potasu zamiast magnezu

Witam. Mam problem ze skurczami mięśni i z drgającymi powiekami. Magnez w tabletkach przyjmuje regularnie (z małymi przerwami) od około dwóch lat natomiast nie przynosi to efektu ponieważ po odstawieniu problem powtarza się. Zapoznałam się z informacjami na temat potasu i nigdy tego nie łączyłam ale raz na jakiś czas towarzyszy mi dziwne uczucie w sercu jak by skurcz po którym ciężko złapać oddech. Dodam, że mam niedociśnienie ale nie leczę tego. Proszę o odpowiedz mogę zamienić magnez na potas?

Witam. Zdecydowanie odradzam przyjmowanie preparatów potasu na własną rękę - jego przedawkowanie może być bowiem groźne dla życia, Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów konieczne jest oznaczenie poziomu potasu i magnezu we krwi.

Proszę zbadać poziom potasu,sodu, magnezu, wapnia i witaminy D3 oraz morfologię.
Z tymi wynikami zgłosić się do lekarza rodzinnego i neurologa, trzeba wykluczyć tężyczkę utajoną. Nie należy suplementować potasu bez wyników badań.
pozdrawiam