Problem ze snem a ciężka praca fizyczna

Witam. Mam problem związany z moją pracą w systemie nocnym. Pracuję w dużej firmie kurierskiej, praca jest ciężka fizycznie. Pracuje od 21 do 5-7 rano. dojeżdzam więc w domu nie ma mnie od 19.30 bardzo często nawet do 8 rano. mimo ogromnego zmęczenia fizycznego, bólu mięśni zakwasów nie moge spać spię po 2-3 godz. nie mam apetytu bywam agresywna waga gwałtownie spada a potem wzrasta. mam chuśtawki nastrojów. uczę się zaocznie... co mogę zrobić zeby dłużej spać? ( zmiana pracy nie wchodzi w grę).

Witam,tutaj może nie być wyjścia godzącego sen z poczuciem mobilizacji,w jakim jesteś.Ja bym zachęcała do obniżenia napięcia związanego z pracą,bo tak ją przeżywasz,jak ktoś bojący się o jej utratę.Dobrze zrobiłyby więc odpowiednie wizualizacje i podobne techniki terapeutyczne.Spróbuj kontaktu z fachowcem.

Zmiana rytmów około-dobowych mogła mieć podobny wpływ na Pani funkcjonowanie psychiczne. Być może organizm potrzebuje więcej czasu na adaptacje lub też w grę wchodzi niedostosowanie pracy do rytmów biologicznych i funkcjonowania. Możliwe jest także, że nie czuje się Pani dobrze w tej pracy- a obniżone samopoczucie, zaburzenia snu, napady agresji itp są tego przejawem.
Zachęcam do konsultacji lekarskiej, która pokaże dalszy kierunek działań.