Problem ze snem u rocznego dziecka

Witam! Mój Jaś skończy 17 listopada roczek. Mamy problem ze snem w nocy. Zaczęło to się tak ok. 4 miesiące temu. Budził się coraz częściej, a np. wczoraj w nocy obudził się 7 razy. Budzi się z płaczem i muszę szybko podać mu herbatkę lub mleko. Na początku dostaje mleko. Już próbowałam różnych rzeczy - nie kładłam go spać w dzień, następnie dawałam mu spać, ile tylko chciał w dzień, ale to nic nie zmienia. Ma codziennie ten sam rytuał - myjemy go ok. 20 i potem butla i usypia tak ok. 21. Budzi się tak ok. północy, a czasami ok. 2 godziny nad ranem i zaczyna się maraton. Głaszczę, całuję, noszę, aż uśnie i odkładam go łóżeczka i po chwili mały znowu wstaje i się śmieje. Celowo upuszcza smoka lub pieluchę na ziemię, aby tylko mnie zaczepić. Ostatecznością jest nasze łóżko. Jestem tego świadoma, że dzieci szybko się przyzwyczajają do spania z rodzicami, ale po prostu czasami brakuje mi już sił i cierpliwości. Mój synuś w dzień jest bardzo pogodnym i energicznym dzieckiem. Sprawdzałam czy nie mam opuchniętych dziąseł, ale wszystko jest w normie (ma w sumie 8 zębów). Proszę o pomoc, bo brakuje mi już pomysłów, jak mu pomóc i oczywiście sobie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam do spotkania z psychologiem dziecięcym, który zapozna Panią z prawidłowościami rozwojowymi maluszka oraz ewentualnymi, rozowjowymi zmianami, kóre niebawem nastąpią. Trudności z realizacją snu mogą wynikać np. z indywidualnej niewielkiej potrzeby snu.

Warto wzbogacać dietę malucha o stałe pokarmy w ciągu dnia, aby nie dokarmiać maluszka w nocy, tak często.

Pozdrawiam