Problem ze spaniem i zaniki pamięci u 11-latki

Dzień Dobry.Mam duży problem. Mianowicie moja 11-letnia córka ma problemy ze spaniem nie może usnąć. Dochodzą do tego zaniki pamięci.Nie wie jaki film przed chwilą oglądała,nie wie co miała powiedzieć lub nie wie co powiedziała. Proszę o pomoc. Córka jest w 5 klasie bardzo dobrze się uczy. Lubi czytać.Nie jest rozkojarzona.Ostatnio również przybrała na wadze.Córka bardzo się stresuję w szkole ponieważ chcę zdobyć stypendium.Czy to ma jakiś wpływ na to? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to reakcja na stres. Zaniki pamięci raczej to nie są jeżeli dziecko dobrze się uczy. Proponowałbym aby dziecku wytłumaczyć iż nauka nie jest najważniejsza i tak samo aby rodzice do tego podeszli, ponieważ jak widać źle to działa na dziecko. Być może jest jakieś inne podłoże zaburzeń, które należy wykluczyć. Dlatego proponuję udać się do lekarza pediatry, który po wstępnym badaniu będzie mógł określić konieczność wizyty czy to u neurologa czy też u psychiatry dziecięcego.