Problem ze spłacaniem długów

Witam,pytanie do psychologów,mam sporo długów ale zamiast je co miesiąc splacac,pieniądze przeznaczam na swoje potrzeby, zamiast zająć sie spalacaniem długów,a potem szukam gdzie znów narobić długu żeby cokolwiek spłacić,w przeszłości rodzice tez mieli spore problemy z kredytami,obawiam sie ze mogłam to wynieść z domu.Czy to może być choroba jakąś?Chodze na psychoterapię ale z innego powodu, czy warto wspomnieć o tym psychoterapeucie?Od czego zacząć w takiej sytuacji?bardzoToWplywaNaSamopoczucie

Witam. Koniecznie trzeba powiedzieć o tym psychoterapeucie, ponieważ takie zachowanie jest rodzajem uzależnienia czynnościowego i trzeba to leczyć zanim wpadnie się w takie błędne koło, że już nie będzie widać wyjścia. Psychoterapeuta MUSI o tym wiedzieć. Pozdrawiam!

Dzień dobry, rozumiem, że problemy finansowe dotyczą pani życia, wynikają prawdopodobnie z pewnych cech pani osobowości. Psychoterapeuta powinien wiedzieć o wszystkich aspektach pani życia i osoby dlatego nie powinna pani niczego zatajać. Pozdrawiam.

Polecam omówić problem z terapeutą. Dodatkowo polecam zgłosić się np. do doradcy bankowego, ktory pomoże pani stworzyć realny program spłat, którego będzie się Pani trzymać. Pozdrawiam.