Problem ze spływajacym katarem tyłem gardła

Dzień dobry! Od małego mam problem ze spływającym katarem tyłem gardła. Do tego dochodzą częste, a niekiedy bardzo częste bóle głowy zaczynające się w środku głowy i promieniujące na całą głowę oraz same czoło, oczy i górną szczękę. Pewnego razu dostałem leki na zatoki i problem ustał, jednak po kilku miesiącach wszystko wróciło i dalej mam te same problemy. Bardzo proszę o pomoc, robiłem różne badania, z których w sumie nic nie wynika. Między innymi miałem TK. Dużo dokładniej opisałem mój problem tutaj na forum http://forum.echirurgia.pl/temat34187.htm Bardzo proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co mi dolega i jak z tym walczyć! Pozdrawiam Piotr

Oczywiście tymi dolegliwościami musi zająć się laryngolog. Z tego co przeczytałem na Pana temat wnioskuję, że tak na prawdę nie miał Pan porządnie zdiagnozowanym zatok czołowych, sitowych jak i klinowych czaszki. W takim przypadku warto byłoby wykonać TK tychże zatok. Oczywiście w przypadku skrzywienia przegrody nosa zaleca się leczenie operacyjne, gdyż taki stan powoduje okresowe zatkanie ujść zatok co wywołuje ostre stany zapalne. Być może także takie zapalenia okresowe zatok związane są z jakąś alergią (konsultacja alergologiczna). Włączenie leków działających przeciwobrzękowo na śluzówkę zatok oczywiście do decyzji laryngologa.