Problem ze stulejką, czyli zwężeniu ujścia napletka

Witam! Mam 15 lat. Właściwie od zawsze mam za dużo skórki na penisie. Teraz zacząłem zwracać na to uwagę. Normalnie skóra powinna kończyć się tam, gdzie kończy się żołądź. U mnie w stanie spoczynku skórka sięga ok. 1-1,5 cm za żołądź. Podczas wzwodu czasami odsłania się mały kawałek żołędzi, skóra jest napięta, nie schodzi i raczej nie dam rady jej ściągnąć.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie, opisywany problem to najpewniej stulejka. Jest ona chorobą polegającą na zwężeniu ujścia napletka, czyli osłony skórnej przykrywającej penis na odcinku żołędzi. Jest to choroba, która może występować w różnych formach i stanach zaawansowania. Znane są przypadku stulejki wrodzonej - i ta występuje znacznie częściej - oraz stulejki nabytej. Stulejka leczona jest zwykle operacyjnie, ale w początkowym stadium stulejka może być leczona poprzez naciąganie, np. rozgrzanego w gorącej kąpieli napletka (metoda Beaugé'a). Jednakże najczęściej leczona jest chirurgicznie poprzez usunięcie części albo całości napletka. W łagodnych przypadkach stosuje się zabieg plastyczny poszerzający ujście napletka. Zazwyczaj operacja przeprowadzana jest przy znieczuleniu miejscowym. Rehabilitacja trwa niewiele ponad dwa tygodnie. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego i przedstawienie mu Pana problemu. On dalej pokieruje do specjalisty z danej dziedziny.