Problem ze stulejką u 20-latka

Witam, jestem 20-sto letnim studentem i mam problem ze stulejką. Bez wzwodu moge odwinąć napletek na okolo 5 do 10mm. Jestem aktywny seksualnie, stosunek nie sprawia mi bólu ani dyskomfortu fizycznego, po stosunku lub masturbacji jestem w stanie odciągnąć napletek od połowy do 3/4 zołędzia nie czując przy tym bólu. Czy wymagana jest operacja? Jak dlugo po operacji trzeba czekac aby moc znowu wspolzyc seksualnie?

Dla oceny Pana leczenie potrzebne jest zbadanie ale opis raczej sugeruje potrzebę operacji, Stosunki można wznowić około miesiąca od zabiegu.
Pozdrawiam WK

Witam Pana,

Trudno jest ocenić anatomię Pana prącia bez badania oglądaniem. Jednak podstawowym faktem świadczącym przeciwko operacji byłoby to, że stosunek przy Pana stulejce jest możliwy i nie sprawia Panu bólu ani dyskomfortu. Po operacji nie można współżyć od 6-12 tygodni. Głównie z uwagi na fakt, ze często utrzymuje siępewnego rodzaju nadwrażliwość na dotyk (pooperacyjna) i w pierwszym okresie stosunek może być nie przyjemny. Nasilenie problemu oceni lekarz urolog i z nim proszę przedyskutować wskaznia/przeciwskazanai do zabiegu chirurgicznego.

Serdecznie pozdrawiam

Justyna Holka