Problem ze wzmożonym napięciem przy masturbacji

Witam,moim problemem jest tak mi się wydaje sposób mojej masturbacji...otóż orgazm mam tylko przez zaciskanie mięśni ud,tzn.zakładam nogę na nogę i zaciskam uda...inne sposoby nie działają,i tu jest problem ponieważ potrafię w ten sposób zrobić sobie dobrze wszędzie i o każdej porze dnia....podświadomie już się podniecam w busie ,pracy czy w domu bo wiem że dojdę w parę minut, podniecenie jest tym większe ponieważ wiem że robię to przy kimś( koleżanka w pracy)...pani doktor czy to normalne?

Dzień dobry.

Opisany przez Panią sposób masturbacji jest w zasadzie dość częsty u kobiet. Jego "atrakcyjność" uzasadnia dodatkowo możliwość doprowadzenia się do orgazmu w każdych właściwie okolicznościach. "Dochodzenie" przy innej, nieświadomej niczego, osobie jest elementem uatrakcyjniającym i podniecającym - co sama zresztą Pani opisała. Trudno doszukiwać się w powyższym jakichś nienormalności. Każdy z nas ma inne sposoby i "fetysze", a jeśli nikomu nie dzieje się krzywda z ich tytułu, można uznać je za normę.
Warto jednak dodać, że ten sposób masturbowania się skutkuje właściwie zawsze brakiem możliwości osiągania satysfakcji podczas stosunku z partnerem, bowiem pozycja, podczas której osiąga Pani orgazm (założona noga na nogę) uniemożliwia z kolei penetrację. Jako, że Pani post nie dotyczy ww. zagadnienia, nie wydaje się by jego rozwijanie miało uzasadnienie.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Normalne jest wszystko to, co nie sprawia cierpienia Pani ani nikomu innemu.
Jak jest w Pani przypadku? Czy chciałaby Pani zmienić swoje zachowania seksualne? Czy utrudniają one Pani codzienne życie/ związek/ życie seksualne we dwoje? Czy miała Pani kiedykolwiek kłopoty w związku ze swoimi zachowaniami seksualnymi lub jest możliwe, że mogłaby je Pani mieć?

Pierwszym elementem jest tzw. zespół zakodowanych reakcji seksualnych (masturbacja poprzez zaciskanie ud), który może utrudniać udane życie seksualne z partnerem/ partnerką. Drugim - realizacja intymnych potrzeb w miejscach publicznych.
Nad obydwiema kwestiami można pracować w psychoterapii seksuologicznej.

Pozdrawiam!