Problem ze wzrostem i przybraniem masy ciała u 8-latka

Dzień dobry, mój syn kończy 8 lat w tym roku i od urodzenia jest na siatce poniżej 3 centyla. Przeszedł wszelkie badania (gastroskopie,miał badany hormon wzrostu) Waży 18 kg, wzrost 115 cm. Jest sprawny fizycznie, od dwóch lat trenuje judo. Problem mamy ze wzrostem i przybraniem masy ciała. Stosowaliśmy już kiedyś odżywkę i chcemy wrócić do tego. Czy możecie Państwo jakąś polecić? Znamy Clinutren Junior ale nie przynosiła efektu. Może jakaś specjalna dieta? Dziękuję i Pozdrawiam D.Michalak

Dzień dobry, dietę można ustalić wyłącznie po bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Powinna być kaloryczna, ale oparta o zdrowe produkty i pokarmy, które chętnie będą przez dziecko zjadane. Proponowałabym 5-6 posiłków dziennie, gdyż dziecko jest szczupłe i zapewne nie jest w stanie zjeść odpowiediej ilości pokarmów, np. w 3-4 posiłkach. Proszę dziecku podawać tran z ryb morskich.

Jeśli byłaby Pani zainteresowana zdrową dietą dla dziecka, to mam w swojej ofercie usługę on-line.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska