Problem ze wzwodem a masturbacja

Dzień dobry. Mam duży problem. Zacząłem wczesną masturbację w wieku 13 lat. Teraz mam 22 i gdy jestem z kobietą, nie mogę go osiagnąć... Nigdy jescze się nie kochałem z kobietą, bo nigdy nie mogłem do tego dojść... Teraz po prostu boję się zbliżenia i nie wiem, co mam robić... Proszę o pomoc. Dziękuję :)
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

W Pana przypadku problemy z erekcją (jak wnioskuję z opisu, bo nie napisał Pan dokładnie) mają jak najbardziej podłoże psychologiczne. Prawdopodobnie przy pierwszym stosunku nie uzyskał Pan wzwodu i teraz ma Pan swoistą barierę psychiczną, lęk przed niepowodzeniem. Prowadzenie masturbacji, zwłaszcza zbyt częstej, z pewnością nie pomoże Panu w osiągnięciu wzwodu podczas kontaktu z kobietą, ponieważ zaspokaja ona w zupełności Pana popęd. Musi Pan przestać obawiać się stosunku, rozluźnić się i nie myśleć o możliwości ”porażki”. Należy także ograniczyć masturbację na kilka dni przed planowanym stosunkiem. W razie przedłużania się kłopotów, konieczna może być wizyta u urologa lub psychologa/seksuologa.