Problem ze wzwodem i przedwczesnym wytryskiem

Witam! Mam problem ze wzwodem :( mam 20 lat i jestem z dziewczyną już ponad rok. Nie uprawialiśmy jeszcze seksu, bo jak zaczynamy się bawić albo mam chwilowy wzwód, to za parę chwilę mi opada, albo nie ma go wcale :(( Jest ona wyrozumiała, ale widzę, że powoli ona zaczyna wątpić, że nam się uda. Jest ona moją pierwszą dziewczyną, i jak mieliśmy się kochać pierwszy raz, to mi opadł — zestresowałem się i miałem problemy przez następne kilka miesięcy, bo o tym myślałem. Potem jakoś nam się udawało (jednak musiała się trochę napracować), ale przez to, że były to moje pierwsze stosunki w życiu, kończyłem bardzo szybko. Poczytałem trochę i znalazłem parę sposobów na przedwczesny wytrysk, m.in. długa masturbacja z opóźnianiem wytrysku i teraz znowu nie mogę mieć wzwodu :( PS Kiedyś dużo się masturbowałem i zdarza mi się to też teraz (chociaż w mniejszym stopniu). PROSZĘ O POMOC! Pozdrawiam.
20 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

najprawdopodobniej dotyczy Pana problem zaburzeń potencji na tle psychogennym. Boi się Pan zawieść kolejny raz, a to z kolei prowadzi do kolejnej porażki. Masturbacja Panu nie pomoże w odzyskaniu wigoru. Polecam przeczytanie informacji o impotencji psychogennej na naszym portalu.

W razie dłuższego utrzymywania się dolegliwości, należy rozważyć wizytę u urologa lub seksuologa.