Problem ze wzwodem podczas seksu u 44-latka

Witam serdecznie, chciałem prosić o poradę. Mam problem w ostatnim czasie ze zwodem, miałem około roku przerwy z seksem po rozstaniu się z moją partnerką. Podczas prób masturbacji wzwód trwa tylko na początku i po chwili ustaje, po czym wytrysk jest już bez wzwodu. Od roku również jestem abstynentem, nie palę , trzy razy w tygodniu siłownia oraz dieta. Proszę o jakieś wskazówki.

Dzień dobry!

Nie można wykluczyć przyczyn o charakterze psychologicznym, związanych m.in. z dłuższą przerwą we współżyciu, rozstaniem z partnerką itp.
Jednak ze względu na m.in. Pański wiek oraz występowanie zaburzeń erekcji także podczas masturbacji należy zacząć od wykonania badań diagnostycznych. W podobnych okolicznościach zaburzenia wzwodu mają zazwyczaj charakter somatyczny - np. hormonalny, naczyniowy, urologiczny itp, co można stwierdzić szczegółowym wywiadem zdrowotnym oraz badaniami.
W pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Z opisu wnioskuję, że wprowadził Pan w trybie życia pewne zmiany w kierunku pro zdrowotnym. Oznacza to, że nastąpiła jakaś mobilizacja z Pana strony do zachowań, które wcześniej nie były istotne lub wykonalne. Myślę, że przyczyna tych zmian, jak i samo wprowadzenie było wysiłkiem (choć satysfakcjonującym zapewne także) i mogło wpłynąć na Pana kondycję psychiczną wzmagając trudności, które wcześniej nie dawały znaczących objawów. Zaburzenia erekcji mają często bowiem podłoże psychologiczne, rzadziej organiczne. Proszę skonsultować się, najlepiej z psychologiem-seksuologiem, celem omówienia szerzej Pana sytuacji a z pewnością otrzyma Pan również pomocne wskazówki. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/